Manuel Gaz Altı Kaynak

Gaz altı kaynağı (ark kaynak) akım, tel elektrot ve koruyucu gaz üçlemesi ile kaynaklama işlemi yapılmasına olanak sağlayan bir türdür. Gaz altı kaynağı genel (MIG: METAL INERT GAZ) kaynak türü, ark eriyen bir tel bahsi geçen bir elektrot ile iş parçası metal levha vb. ile kaynaklanacak parça arasında geçer.

Manuel gaz altı kaynak, endüstriyel alanda, otomotiv sektöründe, gemi yapımı ve uçak imalatı gibi birçok alanda kullanılır.
Firmamızda manuel gaz altı kaynak, robotik gaz altı kaynak, yarı-otomatik gaz altı kaynak yöntemleri ile kaynaklı imalatlar yapılmaktadır.

5 adet kaynak robotumuz, buna ilave olarak yarı otomatik kaynak tezgahlarımız ve manuel kaynak makinelerimiz ile hızlı ve hassas çözümler sunmaktayız.

Manuel gaz altı kaynak yöntemi, profesyonel ve deneyimli bir kaynakçı tarafından uygulanması gereken bir yöntemdir. Kaynak işlemi sırasında kullanılacak gazın seçimi, akış hızı, basınç ve diğer faktörler dikkate alınarak doğru şekilde ayarlanmalıdır.
Yaptığımız kaynaklarının laboratuvar testlerini de kendi bünyemizde gerçekleştirmekte, müşterilerimize istenilen kalite ve mukavemette hassas işler için çözümler sunmaktayız.
Firmamız ISO 3834 KAYNAKLI İMALAT YETERLİLİK BELGESİ alarak, kaynak yetkinliğini ve sürekliliğini belgelendirmiştir.